З 9:00 до 19:00 Пн - Нд
вул. К. Чапека, 4 Київ 03049
З 9:00 до 19:00 Пн - Нд
вул. К. Чапека, 4 Київ 03049

Як обрати брекети? Які бувають брекет-системи?

24 марта, 2023
182

Сьогодні стоматологи виділяють різні види неправильного прикусу – прямий, дистальний, форма може бути перехресна чи мезіальна, може спостерігатися глибокий прикус чи аномальний нахил зубів. І для кожної із цих патологій є свій спосіб лікування. Однак найпоширенішим способом виправлення прикусу є, звичайно ж, брекет-система.

Різновиди брекет-систем. Яку вибрати?

Насамперед брекети розрізняють за конструктивними особливостями і виділяють:

  • Лігатурні.
  • Не лігатурні.
  • Лінгвальні.
  • Вестибулярні.

Також брекет-системи можуть відрізнятися за матеріалом виготовлення, бувають:

  • З металу – такі конструкції відповідають тим, хто не має алергії на неблагородні метали.
  • З кераміки – можна підібрати колір під емаль, має відмінну біологічну сумісність.
  • З сапфірів – це елітні брекет-системи, що виглядає як прикраса зубів, відрізняється високою біологічною сумісністю.

Ідеально підходяща брекет система для пацієнта – це та, яка зможе максимально швидко та ефективно виправити патологію, за короткий проміжок часу дасть гарний результат, буде доступною у фінансовому плані та не вистачить багато дискомфорту.

Вестибулярні брекети: особливості

Таку ортодонтичну конструкцію встановлюють на зовнішній стороні зубного ряду. Тривалий період саме такий спосіб був практично єдиною можливістю виправлення прикусу. Потрібно розуміти, що коли ви говоритимете або посміхатиметься, то оточуючі бачитимуть брекети. Але якщо це питання не важливе, то вестибулярні брекети можна виготовити з:

  • Пластика.
  • Метала.
  • Штучних сапфірів.
  • Кераміки.

Щоб виправити патологію, такі брекети потрібно носити від 1 до 3 років. Дискомфорт пропадає після тижня носіння.

Лінгвальні конструкції: особливості

Таку систему кріплять на внутрішній бік зубного ряду, що використовується для того, щоб виправити положення зубів. Відмінний варіант для тих, хто соромиться звичайних брекетів і не хоче, щоб вони були видно навколишнім, але при цьому хоче ефективно та оперативно позбутися проблеми.

Однак така брекет-система має низку недоліків:

  • Вартість вища, ніж на вестибулярні системи. Це тому, що таку систему складніше і набагато довше кріпити, плюс при виготовленні можуть використовуватися дорогоцінні метали.
  • Довгий період адаптації. При встановленні вестибулярних систем дискомфорт проходить через тиждень, а у випадку з лінгвальними брекетами потрібно буде терпіти від 2 до 4 тижнів. Також варто враховувати, що в цей час буде порушено дикцію, а мовою можуть виникнути рани.

Лігатурні та нелігатурні брекети: особливості

У класичному варіанті брекет-система складається з дуги і брекетів, які встановлюють на зуби, але з’єднуватися між собою вони можуть різними способами. Якщо брати до уваги лігатурну систему, то для з’єднання брекетів і дуги використовують спеціальне кільце з гуми або дроту. Така конструкція недорога та вкрай універсальна, адже завдяки ній можна усунути різні патології.

Мінусом може бути необхідність регулярного відвідування ортодонта для коригування системи. Також пацієнт може відчувати дискомфорт, адже у ротовій порожнині буде встановлено дуже багато чужорідних елементів.

У безлігатурній системі дугу всередині брекетів фіксують використовуючи спеціальний замок. Жорсткого з’єднання немає і дуга сама може зайняти потрібне положення. Таким чином, пацієнту не потрібно буде постійно звертатися за консультацією до ортодонту, а ефект можна отримати за короткий період часу. Плюс до всього, у ротовій порожнині встановлюють набагато менше елементів. Нестача у вартості, адже вона набагато вища, ніж на лігатурну конструкцію.

Вибір брекетів для дорослих та дітей

Для дорослих проблема носіння може полягати в тому, що людина може бути публічною і постійно спілкуватися з людьми, у такому разі краще віддати перевагу лінгвальній системі, а ось на період адаптації, коли буде найбільший дискомфорт, краще взяти відгул чи відпустку. Таким чином, протягом усього часу носіння брекетів буде процес виправлення, проте про конструкцію ніхто не знає.

Якщо фінансовий стан не дозволяє вибрати лінгвальну систему, то можна віддати перевагу вестибулярній конструкції. Навряд чи когось сьогодні здивуєш носінням брекетів, бо зараз усі довкола виправляють прикус.

До вибору брекет-системи для дітей необхідно поставитися вкрай відповідально та довірити цю справу справжньому професіоналу. Якщо йдеться про підлітка, то краще віддати перевагу вестибулярній конструкції. Потрібно розуміти, що у дитячому віці результат відношення брекетів залежатиме не лише від виду брекет-системи. Головне в цьому якомога раніше розпочати лікування.