З 9:00 до 19:00 Пн - Нд
вул. К. Чапека, 4 Київ 03049
З 9:00 до 19:00 Пн - Нд
вул. К. Чапека, 4 Київ 03049

Процес як ставлять вініри

24 марта, 2023
94

Вініри – це накладки на зуби, які виготовляються з композитного чи керамічного матеріалу. Вони встановлюються на зовнішню поверхню зуба для того, щоб відкоригувати колір та форму зуба. Завдяки їм можна позбутися нерівностей зубного ряду і знайти гарну усмішку.

Етапи встановлення вінірів

Установка вінірів – це ціла низка процедур, які виконуються поетапно:

  1. Огляд.
  2. Діагностика.
  3. Моделювання вінірів.
  4. Прикладка.
  5. Обточування зубів (за потреби).
  6. Виготовлення накладок.
  7. Встановлення та фіксація.

Огляд необхідний для того, щоб визначити, в якому стані зуби, чи є захворювання зубів або ясен і чи потрібно виконувати лікування. Це дуже важливо, оскільки встановлювати вініри можна виключно на здорові зуби, тому якщо у пацієнта є запалення або карієс, то спочатку потрібно пройти курс лікування. Також на огляді ви можете проконсультуватися з лікарем щодо того, які вініри вибрати. Якщо стан зубів добрий, то можна відразу розробити план створення ідеальної посмішки.

Часто в період огляду роблять комп’ютерну томографію або рентген, це необхідно для того, щоб дізнатися, в якому стані знаходяться кісткові тканини і перевірити, чи прихованих патологій немає. Таким чином, можна вберегти себе від несподіваних ускладнень. Для встановлення вінірів складається індивідуальний план, потрібно виконати сканування та фотографування, в результаті чого будуть виготовлені вініри. Над розробкою вінірів працюють зубні техніки і можуть враховувати всі побажання пацієнта.

Спочатку потрібно виготовити модель для примірки, таким чином можна побачити якою буде ваша посмішка після встановлення вінірів, адже їх встановлюють саме для того, щоб створити голлівудську та натуральну посмішку. Примірка потрібна у тому, щоб за необхідності пацієнт міг внести корективи. Виготовляти модель можуть із воску чи гіпсу, або ж зовсім друкувати на 3Д-принтері. На цьому етапі пацієнт може подивитися на загальний вигляд та зміни, а також за необхідності висловити усі свої побажання. Коли всі деталі та нюанси можна виготовляти так званий “силіконовий ключ” – це форма для майбутніх вінірів.

Після виготовлення вінірів необхідно перейти до процесу підготовки зубів, для цього стоматологу потрібно видалити якусь частину емалі, щоб з’єднання з вінірами було міцнішим. Процедура не з приємних, проте її проводять з використанням анестезії, тому болю та дискомфорту пацієнт не відчуває. На цьому етапі стоматологи намагаються видаляти якнайменше тканин, взагалі товщина шару безпосередньо залежить від того, на які зуби встановлюють вініри і якого результату необхідно досягти.

Після того, як зуби обточили, відбувається встановлення ясенної нитки, при цьому фахівець обов’язково має бачити край ясна. Таким чином можна зробити правильний знімок, а значить, що накладки будуть ідеальними за формою та розміром. Потім зуботехнічну лабораторію передається інформація про те, на які зуби потрібно виготовити вініри і разом з нею результати сканування і зліпок.

Виготовлення вінірів може зайняти деякий час, тому на спиляні зуби ставлять часові накладки. Фіксація відбувається за допомогою тимчасового цементу на 2-8 тижнів. Таким чином пацієнт зможе звикнути до конструкції та бути впевненим у тому, що вона точно йому підійде. Встановлення повноцінних вінірів відбувається трохи по-іншому, спочатку потрібно завдати тимчасовий гель, приміряти вініри та сфотографувати. Є прозорість, форма і колір ідеально підходить, їх фіксують, для цього наносять цемент і ясенну нитку, це потрібно для того, щоб на накладку не потрапила волога. Після цього на вініри наносять спеціальний гель (для того, щоб посилити фіксацію) та антисептик, який позбавить сторонніх мікроорганізмів. Після цього використовують лампу, яка все це висушує.

Після фіксації потрібно буде ще раз прийти до лікаря на огляд, щоб він оцінив стан ясен та зубів. Якщо є необхідність, то потрібно виконати шліфування конструкції за прикусом. Установка вінірів – це тривалий і не завжди приємний процес, проте можна гарантовано отримати ідеальну посмішку.