С 10:00 до 20:00 Пн - Вс
ул. Ю. Фучика, 4 Киев 03049
С 10:00 до 20:00 Пн - Вс
ул. Ю. Фучика, 4 Киев 03049

Закритий кюретаж

У людей з пародонтитом рівень кісткової тканини, навколишніх зубів, знижується, в результаті чого збільшується глибина ясенних кишень. Під час щоденної гігієни порожнини рота людині неможливо видалити бактерії, які там скупчилися або залишки їжі. Також неефективна обробка (видалення нальоту і відкладень) з більш глибоких кишень методом скейлінга. Тому для його лікування виникає необхідність в проведенні кюретажу.

Професійний кюретаж – це пародонтальна процедура, яка виконується з метою очищення ясенних кишень, які при розвитку пародонтиту заглиблюються в проміжках між яснами і зубом. Цю медичну процедуру найчастіше використовують при лікуванні захворювань пародонту. Вона полягає в ретельному видаленні зубного каменю і грануляційної тканини з кореня, які викликає запальні процеси. В результаті хвороба проходить, рани гояться, а епітеліальний шар починає відновлюватися. Кюретаж буває двох видів: закритий – без виконання надрізів; відкритий – застосовують для очищення глибоких кишень.

Закритий кюретаж – м. Київ, стоматологічний центр «Смайлик»

Дана малоінвазивна процедура проводиться при накопиченні осаду в пародонтальних кишенях через неправильну гігієну порожнини рота. Закритий кюретаж полягає в очищенні кореня зуба (нижче лінії ясен) від будь-яких забруднень і запальних чинників. Процедура в значній мірі допомагає при лікуванні пародонтиту і пародонтозу.

Хоча підясенний кюретаж не є високоінвазивною процедурою, він викликає побоювання у багатьох пацієнтів. Найчастіше вони хочуть знати наскільки це болісно і не кровоточать чи ясна під час процедури. Багато хто побоюється також больових відчуттів, які можуть з’явитися після закінчення сеансу очищення.

Яким чином проходить закритий кюретаж ясен?

Кюретаж, що не вимагає повного оголення кореня, проводиться при наявності патологічних пародонтальних кишень, глибина яких не перевищує 5 міліметрів. Кишенями стоматологи називають проміжки між зубом і яснами, в яких накопичуються різні токсичні речовини, такі як зубний камінь, залишки їжі і бактеріальний наліт. Завдяки їх видаленню кишеня стає неглибокою і покривається здоровим, свіжим епітелієм.

Закритий кюретаж зубів, на відміну від відкритого, проводиться без розтину ясна. Лікар стоматолог спочатку відсуває слизову оболонку і частково оголює корінь зуба, а потім за допомогою спеціальних інструментів, так званих кюреток, ретельно очищає його поверхню. Також видалятиметься епітелій зі стінки ясна і дна кишені, включаючи грануляційну тканину (якщо вона утворилася). Залежно від стану ясен ці дії можуть бути пов’язані з більш-менш сильною кровотечею.

Варто відзначити, що процедура завжди проводиться під місцевою анестезією – вона усуває біль і дискомфорт. Після процедури ясна можуть бути тимчасово хворобливими, опухлими і почервонілими, але ці симптоми швидко зникають.

Виконання закритого кюретажу вимагає багато часу (30-60 хвилин) і, як правило, під час одного візиту стоматолог може почистити тільки частину зубів. Тому, якщо запальні зміни стосуються всього зубного ряду, то процедура розділяється на кілька етапів.

Рекомендації після процедури

Після операції слід строго дотримуватися наведених нижче рекомендацій, щоб звести до мінімуму дискомфорт, біль і прискорити загоєння кишень:

  • До закінчення дії місцевої анестезії, потрібно прийняти знеболююче (забороняється застосовувати аспірин).
  • При підвищеній чутливості до болю, полоскати зуби теплим сольовим розчином (1/2 чайної ложки солі на 120 мл теплої води).
  • Не чистіть зуби щіткою і ниткою протягом 12 годин після процедури.
  • Уникати протягом 2 днів після лікування липкою, твердої, грубої їжі, яка вимагає інтенсивного пережовування.
  • При тимчасовій гіперчутливості до холоду, використовувати спеціальні зубні пасти протягом 1-2 тижнів після лікування.

Через 7-14 днів після процедури закритого кюретажу слід прийти до лікаря на огляд.

Чому варто вибрати лікування в стоматологічному центрі «Смайлик»?

У нас працюють лікарі з різних областей стоматології, тому лікування проходить в одному місці за участю всіх фахівців. Ми намагаємося зробити все можливе, щоб зберегти природний зуб. Наша клініка обладнана рентгенівською лабораторією, тому ми можемо зробити панорамний або будь-який інший рентгенівський знімок на місці.

Під час лікування пародонту ми піклуємося про комфорт і хороше самопочуття пацієнта. Записатися на прийом до стоматолога і дізнатися вартість закритого кюретажу можна за вказаними на сайті номерами телефонів.

Закритий кюретаж одного зуба (однокореневі) 250 грн
Закритий кюретаж одного зуба (багатокореневі) 400 грн
Закритий кюретаж одного квадранта 2050 грн
Закритий кюретаж 1-го сегмента (до 5-ти зубів) 1500 грн
Закритий кюретаж 1 щелепи 4100 грн

Запис на прийом до стоматолога
Ви можете отримати у нас в клініці консультацію провідного стоматолога!

Тепер платити за лікування ваших зубок стало ще простіше! Лікуйся сьогодні - плати потім;)
Ви отримуєте можливість придбати послугу в розстрочку за програмою:
Оплата Частинами від ПриватБанку

процедуру проводять

Фахівці своєї справи, досвід кожного з наших лікарів більше 15 років.

Вони знають, як знайти підхід до кожного

Король Тарас Александрович
Стоматолог - Ортопед
Освіта:
НМУ им. Богомольца
Стаж роботи:
3
Кількість пацієнтів:
~ 500
ЗАКАЖИТЕ ОБРАТНЫЙ ЗВОНОК И МЫ СВЯЖЕМСЯ С ВАМИ ПОСЛЕ ТОГО, КАК ДОЛЕЧИМ ПАЦИЕНТА.
Наші контакти
графік роботи

С 10:00 до 20:00
Пн - Вс

Приходьте до нас

ул. Ю. Фучика, 4
Киев 03049